Kutsikad/Puppies

Planeerime järgmist pesakonda 2019.aasta kevadeks:

Ema/Dam:

Isa/Sire: …………………

**********************************

HEA TULEVANE PEREMEES/PERENAINE! MEILT KUTSIKAT SOOVIDES TULEKS TEIL ARVESTADA JÄRGMISTE ASJAOLUDEGA:

Müüme kutsikaid ainult inimestele, kellega oleme silmast-silma kohtunud. Telefoni ja e-kirja teel tehtud broneeringud kinnitatakse lõplikult alles peale seda.

Kutsikat/koera tuleb kohelda täieõigusliku pereliikmena. See tähendab muuhulgas ka tema lubamist tuppa, kuigi ta veedab suurema osa oma ajast meelsasti õues- eriti veel koos teiega tegutsedes! Bern on eelkõige pere-ja seltsikoer, mitte valve-ja kaitsekoer.

Me ei müü kutsikaid inimestele, kes elavad korterites. Kuna Bern on suur koer, vajab ta ruumi, s.h. ka aeda, kus talle oleks võimaldatud piisav liikumine.

Bernikas ei ole ketikoer!!! Teda võib vajadusel panna mõneks ajaks aedikusse, kuid kindlasti mitte selleks, et ta veedaks oma päevi kuskil aianurgas üksinda nukrutsedes!

Selleks, et tagada kutsika turvalisus, palume mitte võtta koera enne kui Teie territoorium on piiratud korraliku aiaga, kust koeral poleks võimalik üksinda välja pääseda.

Kutsikas/koer vajab Teie aega- tähelepanu, tegelemist ja koolitust ning järelvalvet. Palun veenduge, et tahate ning suudate talle seda kõike pakkuda.

Kutsikat/koera tuleb toita ainult kvaliteetse (kuiv)toiduga. Kodutoit ja supermarketites müüdav sortiment pole selleks sobiv! 

Palume mõelda ka asjaolule, et suure koera pidamisega kaasnevad päris suured püsikulud ning lisaks sellele vahel ka täiesti ootamatud väljaminekud. Kutsika ostu-hind moodustab sellest kokkuvõttes kõige tühisema osa.

Eestis algab tõutunnistusega ning aretusnõuetele vastava Berni Alpi karjakoera kutsika hind  alates 1000 EUR-ist.

Ja lõpuks- kuna me vastutame nende pisikeste hingekeste hea käpakäigu ja õigetesse kätesse sattumise eest, siis MITTE MEIE EI PEA KUTSIKA-SOOVIJAT VEENMA MEIE KÄEST KUTSIKAT OSTMA, VAID KUTSIKASOOVIJA PEAB VEENMA MEID SELLES, ET TA OLEKS SELLELE KUTSIKALE PARIM PEREMEES! ;)

…ja üks link veel ka – n.ö. telgitaguste valgustamiseks ning mõtisklemiseks:

http://www.mybrand.ee/et/library/kui-palju-uks-kutsikas-tegelikult-maksab/

valpevogn

 

IMGP7213

MEIL ON KUTSIKAD! WE HAVE PUPPIES!  

13.06.2014 sündis 6 tublit ja tugevat bernipõnni- 5 poissi ja 1 tüdruk.  Kõik kutsikad on leidnud endale uued armastavad kodud! :)

On June 13th 6 strong and lovely bernese-pups were born. We have 5 boys and 1 girl. All of them have found new loving homes! :)

IMGP6120

Ema/Dam: Milbu Shantala (HD-ED: BB/00), silmad puhtad, leiuta (eyes clear), DM-puhas (DM-N/N), kõik aretusnõuded täidetud (all breeding-rules fulfilled).

IMGP5125

IMG2012-219x300

 

Isa/Sire: PL CH Star Is Coming z Dejkowej Doliny (HD-A, ED 0/0;OCD -/-, DM-N/N, vVd-clear, passed mental test 5/5)

STAR2

STAR1

STAR3